Antep Toz Fıstık 250 Gr

50.00 TL 40.00 TL
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz.
Fırsat numarası: 74937

Seçenekler

Detaylar

Ürün Bilgileri

Antep Fıstığı Tozu, Adını, en çok yetiştirildiği yer olan Gaziantep ilinden alan antep fıstığı, ağacının yağlı ve ince şekildeki kabuklu yemişidir. Antep fıstığının yetiştirilmesi kolaydır çok fazla bakım istemez ancak fıstık toplamak oldukça meziyetli bir iştir. Çok eski zamanlarda antep fıstığı toplandıktan sonra, daha önceden belirlenmiş insanlara dağıtılırdı. O insanlar fıstığın, fos ile içi dolu olanı ayırdıktan sonra, antep fıstığının içleri çıkarılır kavrulacak olanlar kavrulur, geri kalan fıstık içleri ise toz haline getirilmek için kurutulduktan sonra el gücüyle havanda dövülürdü. Şimdi ise böyle değil, toplama işinden tutunda toz haline getirilmesine kadar her şey modern makinalarda yapılıyor. Antep fıstığı meyvesi fındık, badem ve yer fıstığı gibi diğer yağlı meyvelerle karşılaştırıldığında; protein içermesi bakımından %22, içinde bulunan karbonhidrat %15 ve kalori değeri açısından da 3250 kalori ile birinci sırada yer alırken, %54 yağ oranı ile fındıktan sonra, ikinci sırada yer almaktadır.


Bu kadar yüksek besin değerine sahip olduğu için, çerez olarak her yerde yoğun ilgi gören pahalı bir meyvedir.
Antep fıstığı vücudu zinde tutarak, enerji verir. Yorgunluğun atılmasına yardımcı olur. Hafızayı ve sinir sistemini kuvvetlendirir. Cinsel gücü arttırır. Karaciğerin ve bağırsakların düzenli çalışması için tüketilmesi tavsiye edilir. Böbrek ağrılarını azaltır. Kalp ve damar hastalıkları riskini en aza indirir. Vücudun gelişmesinde önemli rol oynar. Özellikle çocuklar için oldukça faydalıdır. Hastalarda iyileşme sürecini hızlandırır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü azaltır.

Kategoriler

ürün süpermarket gıda & şekerleme bisküvi & çerez kuruyemiş kuru meyve
Hemen Al! »
Copyright © 2020 Tüm hakları saklıdır.
Fırsat Bu Fırsat İnt. Hiz. Rek. Tur. Org. Paz. ve Tic. A.Ş.