Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti

Bu indirimli fırsat bileti sadece T.C. vatandaşları için geçerlidir. (Ticket prices for this campaign is only for Turkish citizens.)
169.00 TL 143.65 TL

Bu işletmenin fırsatlarını 13156 kişi satın aldı!

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz.
Fırsat numarası:

Seçenekler

Detaylar

Aslan Park Tuzla’dan Bahara Merhaba Kampanyası!

Eğlence Adası Tuzla Viaport Marina müthiş bir kampanya ile karşınızda…

Yaşayan gen merkezi olarak kurulan ve günümüzde birçok aslan, kaplan ve leoparlara ev sahipliği yapan Aslan Park’ı bu aya özel kampanya ile çok özel fiyatla kaçırılmayacak fırsat!

 

Türkiye’nin Yaşayan Gen Merkezi; Aslan Park, bu ay boyunca ziyaretçilerini adrenalin dolu bir maceraya davet ediyor.


Vahşi Doğanın Yırtıcı Aktörleri ile Buluşun; Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi dört büyük kedinin yanı sıra ülkemizde sadece Aslan Park’ta görebileceğiniz, sevimli kaplan ve aslan yavrularımızı ile unutamayacağız anlar yaşayabilirsiniz.


Çocuklarınızın hem eğleneceği hem de doğa hakkında birçok ilginç bilgi öğreneceği ve hiç unutmayacağı deneyimler elde edeceği Büyük Kedilerin Dünyası Aslanpark meraklılarını bekliyor!


Bu özel kampanyadan faydalanarak, Aslanpark’a indirimli olarak giriş yapabilirsiniz.

Unutulmaz Deneyimlere Hazır mısınız?
Yavru kaplanlar ile fotoğraf çektirme ve onları sevme olanağı sunan Aslanpark, ziyaretçisine heyecan ve eğlence dolu unutulmaz bir deneyim vadetmektedir.

 

Ailece eğlence dolu bir gün geçirip, nadir canlılarla tanışacak, hem sizin hem çocuklarınız unutulmaz anlar geçireceği indirimli Aslan Park giriş bileti fırsatını sakın kaçırmayın!


Viaport Marina Marmaray ile 5 Dakika Mesafede!

Sadece belgesellerde tanık olacağınız büyülü anların bir de canlı şahidi olacağınız indirimli giriş biletleri için acele edin!

İyi eğlenceler dileriz.

Aslan Park 

Aslan Park, 10 farklı türde 30 yırtıcı kediye ev sahipliği yapmaktadır. Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak gibi doğada sayısı giderek azalan türler, Aslan Park’ta koruma altındadır. Öyle ki, dünyada sadece 130 tane kalmış Beyaz Aslandan 2 genç erkek, 2 genç dişi ve bir yavru erkek bir de yavru dişi beyaz aslan bulunmaktadır.

Ex-situ Koruma Merkezi durumunda olan Aslan Park, nesli tükenme tehdidi altında olan yırtıcı kedilerin hayat bulduğu, nesillerinin devamlılığı için çoğalabileceği, doğal yaşam koşullarına benzer ölçülerde barınaklara sahip bir sıcak yuva niteliğindedir.

Anadolu’nun endemik türlerinden bir çift Anadolu Vaşağı ve bir çift Karakulak’a sahip olan Aslan Park Türkiye’nin ve çevre coğrafyasının ilk ve tek yırtıcı kedi parkıdır. Bünyesinde işinde uzman veteriner hekim, tekniker ve bakıcılar çalışan Aslan Park Hayvan Yönetimi Ekibi, canlıların sağlığı ve huzuru için 7/24 çalışma prensibine göre hareket etmektedir.

Yırtıcı kediler konusunda yaşayan bir laboratuvar rolü üstlenen Aslan Park, özellikle çocuklarda çevre koruma bilincinin gelişmesini amaç edinerek, doğalda azalan, endemik türler ve onları bilinmeyen yönlerine ışık tutmaktadır.

Yavru aslan ve kaplanlar ile fotoğraf çektirme, onları besleme ve sevme olanağı sunan Aslan Park, ziyaretçisine heyecan ve eğlence dolu unutulmaz bir deneyim vadetmektedir.


Aslan Park’ta neler göreceksiniz?
Beyaz Aslan, Aslan, Bengal Kaplanı, Karakulak, Leopar, Puma, Sibirya Kaplanı, Vaşak, Kara Panter, Serval...

Aslan Park’a büyük kediler nereden geliyor?
Aslan Park’taki tüm türler doğal yaşamlarından değil Avrupa’daki parklardan getiriliyor. Onlara yaşadıkları parklardan daha iyi olanaklar sağlanması hedefleniyor. Aslan Park doğal yaşam ortamlarında yaşayamayan ve yaşayamayacak olan hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Tüm ihtiyaçları burada özenle karşılanıyor, türlerinin devam etmesi sağlanıyor.

Aslan Park’ta neler yapabileceksiniz?
Aslan Park sizin büyük kedileri yakından görmeniz, onların da sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürmesi için özel olarak dizayn edildi. Büyük kediler özel bölmelerinde tel kafeslerin değil, cam kafeslerin arkasında olacaklar. Böylelikle onları çok daha net görebileceksiniz. İnsana alışık olan büyük kediler de hem sizi daha net görecekler, hem de daha ferah bir alanda yaşayacaklar.

Yavruları sevme ve besleme deneyimi;
Parkımızda yaşayan yavruları belli yaşa gelene kadar sevebilecek, onları ellerinizle besleyebileceksiniz. Önemli bir hatırlatmamız var: Yavrularımızı sadece belli saatlerde ve belli sayıda kişi sevebilecek. Bunun için parkımızdaki görevlilerden bilgi alabileceksiniz. Bu etkinlik ekstra ücrete tabidir. Yoğunluk olan günlerde besleme yapılamayabilir.

Yırtıcı Kedilerimiz

Aslan / Panthera leo

 • Afrika’da Sahra Çölü’nün güneyinde yaşamaktadırlar.
 • Kaplandan sonra dünyanın en büyük ikinci kedisidir. Yele, sadece erkek bireylerde bulunmaktadır. Gruplar halinde yaşarlar. Genellikle gece avlanırlar. Günün en az 18 saatini uykuda geçirirler.
 • Ortalama 17 yıl yaşarlar. 250 kilo ağırlığına ve 2,7m boyuna ulaşabilirler. Etçildirler.

Beyaz Aslan / Panthera leo

 • Beyaz Aslanlar, ilk olarak 1970’li yıllarda keşfedilmişlerdir. Albino değillerdir, tamamen ayrı bir tür olarak kabul edilirler. Beyaz renklerine resesif bir gen neden olur. Beyaz aslanlar yaşayan efsanevi hayvanlardır. Kahverengi Afrika Aslan’ın nadir bir çeşididir. Renkleri albino aslanlar kadar beyaz olmamakla birlikte, yele ve kuyruklarının uç kısımları sarımtıraktır.
 • Albino aslanlar dünyanın çeşitli noktalarında sıkça görülürken, Beyaz Aslanların sadece 30 adet kaldığı tahmin edilmektedirler. 2019 yılında Çekya’dan getirilen 5 adet Beyaz Aslan, Aslan Park’ta koruma altındadır. 8 kişilik uzman ekip Beyaz Aslanların bakımıyla ayrıca ilgilenmekte, onlardan yavru alabilmek ve nesillerinin devamını sağlayabilmek adına yoğun gayret sarf etmektedirler.
 • Yetişkin erkek Beyaz Aslanlar uzunca bir yeleye sahiptir. Baş-gövde uzunluğu 1,70 ila 2,50 metre, omuz yüksekliği yaklaşık 1,20 metre ve kuyruk uzunluğu yaklaşık bir metredir. Yetişkin bir erkeğin vücut ağırlığı ortalama 225 kilogramdır. Dişilerin kafa-gövde uzunluğu 1.40 ila 1.75 metre, omuz yüksekliği bir metre, kuyruk uzunluğu 85 santimetre ve vücut ağırlığı yaklaşık 150 kilogramdır.

Sibirya Kaplanı / Panthera tigris altaica

 • Rusya ve Asya Bölgesinde yaşamaktadır.
 • Sibirya Kaplanı dünyanın en büyük ve en yırtıcı kedi türüdür. Sibirya Kaplanlarının kemikleri ve bazı organlarının geleneksel Çin tıbbında kullanılması, yaşam alanlarının tahrip edilmesi ve avlanmadan dolayı, nesli tükenme tehlikesi altına giren türler arasındadır. Gece avlanmalarından dolayı gece görüşleri çok güçlüdür ve yalnız avlanırlar.
 • Ortalama 10 yıl yaşarlar. 350 kilo ağırlığına ve 3,5m boyuna ulaşabilirler. Etçildirler.

Bengal Kaplanı / Panthera tigris tigris

 • Bugün dünya üzerinde 4500 dolaylarında Bengal Kaplanı olduğunu tahmin edilmektedir. Bengal Kaplanlarının çoğunluğu Hindistan'da yaşamaktadır. Günümüzde vahşi doğada yaşayan kaplan nüfusunun %60'ından fazlasını Bengal Kaplanları oluşturmaktadır.
 • Ortalama 14 yıl yaşarlar. 250 kilo ağırlığına ve 2,5m boyuna ulaşabilirler. Etçildirler.

Anadolu Vaşağı / Lynx lynx dinniki

 • Anadolu’nun endemik türlerinden biridir.
 • Düşük frekansta ses çıkardıklarından bulundukları bölgede yıllarca fark edilmeyebilirler. Kulaklarının üzerindeki püsküller işitme duyularını güçlendirir ve keskin gözleri avını bulmaya yardımcı olur. Etçildirler. Genellikle toynaklı canlılarla beslenmekle birlikte, küçük memeliler ile de beslenebilirler.
 • Ortalama 24 yıl yaşarlar. 18-32 kilo ağırlığına ve 1,1m boyuna ulaşabilirler.

Karakulak / Caracal caracal

 • Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika'da yaşamaktadır. Asya ve Kuzey Afrika'da sayısı azalmakta ve soyu tehlikede türler arasında kabul edilmekte iken Orta ve Güney Afrika'da tehlike görülmemektedir. Türkiye'de Güney Toroslar, Konya Havzası ve Güneydoğu Anadolu'da yaşadığı sanılmaktadır.
 • Kendilerini gizlemekte ustadırlar, bir karakulak zemine karşı dümdüz olabilir ve hareketsiz kalabilir, tüylerinin rengi onlara çok iyi bir kamuflaj sağlayabilirler.
 • Ortalama 20 yıl yaşarlar. 12-18 kilo ağırlığına ve 75-90cm boyuna ulaşabilirler.

Puma / Puma concolor

 • Aslanlar gibi sürü halinde yaşamalarından dolayı Dağ Aslanı olarak bilenen Puma, Kuzey ve Güney Amerika'da yaşamaktadır. Bulunduğu çevreye uyum sağlayabilen Puma, Amerika kıtasındaki belli başlı her habitatta yer alır. Aşırı avlanma ve doğal yaşam alanlarındaki insan yerleşmeleri sonucu tarihi olarak bulundukları bölgelerde sayıları azalmıştır.
 • Amerika kıtasında jaguardan sonra ikinci en büyük kedi olan puma, kaplan, aslan ve jaguardan sonra dünyanın en büyük dördüncü kedisidir. Ancak Puma kükreyemediği için 4 büyük kedi ailesi(Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar) içine girmez.
 • Ortalama 12 yıl yaşarlar. 100 kilo ağırlığına ve 1,80m boyuna ulaşabilirler.

Jaguar / Panthera onca

 • Jaguar ismi, ‘bir sıçramayla öldüren’ anlamına gelen Yerli Amerika dilindeki ‘yaguar’ sözcüğünden türetilmiştir. Aslan ve Kaplanın ardından dünyanın üçüncü ve Amerika’nın ise, en büyük kedisidir.
 • Jaguarlar üstün avcıdırlar. Onları kürklerini almak veya eğlenmek için avlayan insanlar dışında doğal avcıları yoktur. Postları normalde sarı ve bronzdur, ancak kırmızımsı kahverenginden siyaha doğru değişebilir. ‘Kara Panter’ olarak da anılan Siyah Jaguarlar ise, genetik bir değişime bağlı olarak ortaya çıkarlar. Jaguarların sadece %6’sı siyahtır.
 • Ortalama 20 yıl yaşarlar. 160 kilo ağırlığına ve 1,95m boyuna ulaşabilirler.

Leopar / Panthera pardus saxicolor

 • Son yıllarda genç erkek leoparlar Türkiye’nin doğu bölgelerinde görülmüştür. Türkiye, İran ve çevre coğrafyada yaşamaktadırlar.
 • Leoparlar yalnız yaşamayı tercih eden kedi türlerindendir. Öyle ki, üreme dönemi haricinde erkek ve dişi bir araya gelmezler. Dişiler yavrularını yalnız dünyaya getirir ve sadece 2 yıl bakarlar. Sonrasında bulunduğu bölgeden yavrularını kovarlar.
 • Nesli tükenme tehlikesi altında olan Leoparların bulunduğu coğrafya bağlı olarak birçok alt türü vardır. ‘Anadolu Parsı’ olarak anılan ve ülkemizin endemik türü olan yırtıcı kedi de Leoparın alt türüdür.
 • Ortalama 17 yıl yaşarlar. 70 kilo ağırlığına ve 1,9m boyuna ulaşabilirler.

Aslan Yavruları ile Vakit Geçirme
Aslan Yavru Sevme Ücretleri

Yetişkin: 100 TL
Çocuk: 100 TL


Viaport Marina Tuzla'ya Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Aslan Park, Viaport Marina'nın Yorumları

Gerçek Kullanıcı Deneyimi
Bu sayfada yer alan tüm yorumlar işletmeden hizmet almış gerçek kullanıcılar tarafından yazılmıştır.
 • Burası gerçekten görülmeye değer. Mutlaka gidin harika zaman geçirdim çocuklar içinde çok çok keyifli ve rahat. Aslanlar açık alanda ve müthiş güzeller akvaryum ve timsahların girişleri ayrı yerde ve kapalı alan akşam 20:00 kadar açıklar bu fırsatı kaçırmayın
 • Çok güzel bir yer ve bu kesinlikle bu site üzerinden gittiğimiz için çok memnunuz ya bayıldık.
 • İlk defa eşimle beraber gittik . içerisi çok gizemli ve büyüleyiciydi . herkesin görmesini tavsiye ederim
 • Çok güzeldi, ilk defa aslan gördük eğlenceliydi. Herkese tavsiye ederim
 • Çocukların ile geldim.O kadar beğendiler ki ve çok sevdiler özellikle yavru aslanlar ile resim çekilmek onlar için mükemmel bir anı oldu.
 • Cok guzel di hayvan cesişitiliğide gayet yeterliydi yavru kaplan sevme cekimlerinde oldukca sıra bekledik gayet guzel bir gundu tesekkurler
 • Alışılmış bir hayvanat bahçesi gezisinden farklı bir deneyim sunarak sizi sadece aslan, kaplan, leopar, puma, karakulak gibi yırtıcı büyük kedilerin arasında yaşadığınızı hissettiriyor; Özellikle müzeyyen isimli puma'nın, bakışlarına denk gelirseniz bunu anlayacaksınız. Ziyaretçilerle koca kediler arasında demir parmaklıklı değil de camdan duvar olması bunu sağlayan etkenlerden biri; Yavruları sevmenin verdiği mutluluk ise eşsiz. Ancak keşke bu canlılar doğal ortamlarında özgürce yaşayabilselerdi ve türleri hızla yok olup gitmeseydi de böyle parklarda koruma altına alınmak zorunda kalmasalardı diye düşünmeden de edemiyorsunuz. Temiz bir ortam, ailece gidilebilecek bir yer...
 • Çok güzel bir deneyim oldu ailecek gidilebilecek nadir yerlerden
 • Ailece vakit geçirilebilecek keyifli bir ortam. Bursa Kocaeli gibi şehirlerden gelenler için ulaşım oldukça kolay.
 • Cok eglendik bayildim aslankardeslere misafirimide cok eglendi

Kategoriler

aktivite hayvanat bahçesi çocuk tema park tuzla viaport marina
SEPETE EKLE »