Bu Fırsat Kaçtı

Diğer Benzer Fırsatları İnceleyin:

etkinlik konser moğollar konseri

12 Ocak Moğollar Kadıköy Sahne Konser Bileti

250.00 TL 199.00 TL

Bu işletmenin fırsatlarını 3457 kişi satın aldı!

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz.
Fırsat numarası:

Detaylar

Anadolu Rock denilince akla gelen efsane nüzik grubu Moğollar siz sevenleriyle Kadıköy Sahne'de buluşuyor!

 

Türk müzik tarihine adlarını altın harflerle kazıyan Moğollar'ın eski ve yeni birbirinden güzel şarkılarıyla müzik ve eğlenceyi bu gecede hissedeceksiniz!

 

Sevdiklerinizle birlikte doyasıya eğleneceğiniz bu akşam için uygun fiyatlı konser biletinizi tükenmeden alın!

 

İyi eğlenceler...

Moğollar

1971 yılında Fransada yayımladıkları albüm ile Charles Cros Academy Ödülünü (aynı ödülü bir yıl önce Jimi Hendrix, bir yıl sonra ise Pink Floyd almıştır) alan grup, müzik kariyerinin bir bölümünü de yurt dışında geçirdi. Tarihi boyunca Cem Karaca, Barış Manço, Selda gibi dönemin önemli vokalistiyle çalışan Moğollar, 1970lerin sonlarına doğru ülke koşulları müzik yapmanın mümkün olmadığı hale geldiği için dağılmak durumunda kaldı.

1993 yılında başlatılan bir imza kampanyası sonucu yeniden bir araya gelen gruba klavyede Serhat Ersöz katıldı. 2008 yılında gruba, vokalist olarak Cem Karacanın oğlu Emrah Karaca eklendi. 2010 yılında grubun davulcusu Engin Yörükoğlu’nun kansere yenik düşmesinin ardından gruba Kemal Küçükbakkal katıldı.

Moğollar‘ın 2020 Şubat ayında Hollanda’da direct to disk denilen yöntemle doğrudan plağa kaydettiği Anatolian Sun isimli albümü İngiliz Night Dreamer firması tarafından 2 plak olarak Aralık 2020’de yayınlandı. Tüm dünyada müzik eleştirmenlerinden tam not alan albüm 2021 yılında Türkiye’de plak formatında en çok satılan albüm oldu.
Türk müziğinin 55 yıllık çınarı bu yıllara 23 adet 45lik ve 13 adet stüdyo albümü sığdırdı. Moğolların hala üretiyor ve hala sahne alıyor olmasının sırrı samimiyetlerinde gizli...

Kategoriler

etkinlik konser moğollar konseri