Bu Fırsat Kaçtı

Dansfit'i takip edin, bundan sonraki fırsatlarından haberdar olun!

Dansfit'i Takip Et

Roll Dans Fit'ten Oryantal'e Oryantal'den Sirtaki'ye Dans Seçenekleri 49 TL'den Başlayan Fiyatlarla!

150.00 TL 49.00 TL

Bu işletmenin fırsatlarını 291 kişi satın aldı!

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz.
Fırsat numarası: 18577
Aramak için tıkla

Detaylar

Hayatınıza dans ve sanat katmaya ne dersiniz?

Sürekli rejim yapmaktan bıktım diyenler için dans, değişik bir alternatif olacaktırDans Fit'ten seçeneklerle dolu imkanlar sizleri bekliyor. Eğlenerek kilo vermenin tek yolu dans ederek zayıflamaktır.

Sakın kaçırmayın.

Eğlenerek Fit Kal

Dans etmek tüm vücudu çalıştıran bir hareketlilik hali olduğundan zayıflamaya yardımcı olacaktır. Yapılan dansın şekli ve kişinin metabolizması, ne kadar kilolu olduğu verilecek kilo oranını değiştirebilir. Ancak bu yolla yakılacak kalori için bir genelleme yapmak gerekirse, ortalama saatte yaklaşık 200-300 kalori yakılabilir. Sindirimi kolaylaştırır, göbeği eritir.
Dansın her türü vücudu çalıştırmak ve kilo vermeyi kolaylaştırmak amacıyla kullanılabilir. Avantajı vücudun üst ve alt kısımlarını aynı anda çalıştırmasıdır. Bu nedenle sadece kilo vermek için değil vücudu şekillendirmek içinde kullanılabilir. Egzersiz amaçlı yapıyorsanız en az 30 dakika dans etmeniz ve nabzı yüksek tutmanız tavsiye edilmektedir. Hem sağlığınız için egzersiz faydası sağlayacak hemde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Dans duyguların müzikle ifade edilmesidir. Bu müzik illa ki MP3 player veya radyonuzda çalmak zorunda değildir. Sizin duyuyor olmanız yeterlidir. Bir müzik hayal edip dansa başlayabilirsiniz. İsterseniz Enbe orkestrasının olmadı Balık Ayhan’ın veya sıcak bir Latin orkestrasının size eşlik ettiğini düşleyebilirsiniz.
Hayallerinize sınır koymayın ama gerçek olan şu ki 1 saat sonra en az 400 kalori uçup gidecek. Tek unutmamanız gereken danstan en az 1 saat önce tüm su ihtiyacınızı karşılamanız ve başlamadan hazmetmiş olmanız gerekmektedir.
Dans duyguların ifadesidir demiştik. Bu durumda herhangi bir kurala uymanız gerekmemektedir. İçinizden gelen hareketi yapmakta serbestsiniz. Muhtemelen Yeni Zelanda’ya özgü Haka dansı da böylece ortaya çıkmıştır.

Bu egzersizdeki kalori yakma dışında diğer önemli noktalar şunlar

  • Oryantal ince bir bel sahibi yapar.
  • Roman dansı bel ve göbekte refleksi geliştirir.
  • Pop, Rap sizi cool hissettirir.
  • Rock’n Roll aşırı yorgunluk, terleme ve büyük bir keyfe yol açar.
  • Flamenko gibi latin dansları yaparak biçimli bir vücut sahibi olabilirsiniz.
  • Yüzmek gibi tüm vücudu çalıştıran ve de eğlenceli bir aktivitedir.
  • Kadın erkek partnerden daha aktiftir. En fazla hareket kadın tarafından yapılır, erkek yöneten karakterdir ama hep yardımcı roldedir.
  • Dünyanın en iyi oryantalini Türk kadınları yapar.


Önemli uyarı! Bunlara dikkat etmelisiniz;

Dansa başlamadan önce mutlaka boyun, el ve ayak bileklerini tek tek saat yönünde ve tersinde öne arkaya şeklinde döndürerek ısıtınız.
Isınmak amaçlı basit olan hareketlerle başlayınız.
Dans ederken eğer bu konuda profesyonel eğitim almadıysanız bacaklarınızı tam olarak ikiye ayırmayı denemeyiniz.
Ben daha iyisini yaparım diye dansı yarışa çevirip kendiniz zarar verebilecek hareketlere asla girmeyiniz.

Spor Salonları mı? Dans Kursları mı?

Dünyanın en büyük zayıflama merkezleri bile dansla zayıflama yöntemini yaygın olarak kullandıklarını açıklamışlardır. Çevrenizde belki şu ana kadar bu yöntemle zayıflayanlara rastlamamış olabilirsiniz. Ancak özellikle batıda oldukça popüler ve yaygın kesimler tarafından kullanılan bir zayıflama yöntemidir. Yapılacak iş oldukça basit: eğlenceli bulduğunuz ve sıkılmayacağınız türleri tespit edin ve her gün 40-50 dakika dans ederek zayıflayın.

Spor Salonlarındaki aletli ya da aletsiz Fitness hareketlerinden farkı eğlenerek adı üstünde dans ederek zayıflıyor olacaksınız. Ayrıca spor salonunda her bölgenize ayrı sıkıcı çalışmalar ile yüklenirken dans ederek her bölgenizi aynı anda sıkılmadan ve aşırı yüklenmeyip keyifli bir şekilde hareket ettirip çalıştırıyor olacaksınız.

Zayıflamak İçin En Uygun Dans Hangisidir?

Dans ederek zayıflamak istiyorsanız öncelikle her yaptığınız figürün size farklı oranlarda etki ettiğini bilmeniz gerekiyor. Ancak kursa gitmenizde en önemli neden, zayıflamak ise, Zumba tam size göredir. Dünyada son 7-8 yıldır olan ve tüm dünyaya ciddi şekilde yayılmış bir dans fitness türüdür. Yani hem fitness hem dans hareketleri içerir. Keyifli latin müzikleri, pop, hint, oryantal gibi çeşitli soundları içinde barındıran, eğitmen tarafından yapılan, tekrarlı hareketlerin oluşturduğu koreografiler 1 saat boyunca yaklaşık 11-12 şarkı aralıksız devam eder. Ders bittiğinde ciddi kalori harcamış, 1 saat boyu tüm vücudunuzu hareket ettirmiş, hem de fazlasıyla eğlenmiş olacaksınız. Zumba ile zayıflamak varken başka yöntemlere gereke kalmaz.

Zumba

Zumba, özellikle spor yapmak isteyip de kendinde yeterli motivasyonu bulamayan kişiler için en güzel antrenman biçimidir. Eğlenceli müzikler eşliğinde yüksek tempolu hareketler yaparak, bir saatlik antrenmanın sonunda oldukça yüksek seviyede kalori harcamış olacaksın. Müzik ve ritim eşliğinde, ortaya inanılmaz koreografilerin çıktığını göreceksin ve kilo vermek böylelikle oldukça eğlenceli bir hale gelecek. İşte sana zumba yapmak için birkaç neden:

Saatte yaklaşık 1000 kalori harcayabilirsin.
Dans ederek, kıvraklık kazanabilirsin.
Kas gerginliğini en aza indirerek, kaslarını maksimum düzeyde çalıştırabilirsin.
Daha esnek ve daha hızlı olursun. Kondisyon kazanıp daha dayanıklı olabilirsin.
Stresten uzaklaşırsın.
Kilo vermek için en sağlıklı yağ yakma yöntemlerinden birini kullanmış olursun.
Zumba yaparak formunu koruyabilir ve salsa, merengue, mambo, samba, tango gibi dansları kombinlerken eğlenerek kilo verebilirsin.

Oryantal

Oryantal ile fitte kalmak daha eğlenceli... Oryantal dansı kadın vücudunun özelliklerine göre tasarlanmıştır. Karın kaslarıyla, kalça hareketleriyle, göğüs hareketleriyle en iyi kadın vücuduna uygundur. Toprağa değen yalın ayaklarla, sıkı ve katı bir danstır. İnsan vücudunun akıcı, pürüzsüz, kompleks ve etkileyici hareketleri, çalkalama ve dalgalanma hareketlerinin çeşitliliği ile dansın karakteri ortaya çıkar.

Roman

Roman dansları ile fitte kalmak daha eğlenceli… Hadi bakalım çal bir 3x5 dediklerinde oturup kalıyorsanız, roman dansına başlamanız gerek demektir. Düğünlerimizde, kınalarımızda önemli bir yer alan roman, türkiye’nin bir çok bölgesinde keyif ile yapılır, dans edilir.

Salsa-Bachata

Salsa-Bachata içerisinde ruhu belki de en fazla özgür bırakan danstır, içinizde hissettiğiniz çoşku, başkalarının sizi izlemesinin verdiği o güzel duygu birleşince tadına doyulmaz, ayrıca uyumlu ve latin dansının özü olan ateşli bir partneriniz varsa; bütün gün dansını yapabilirsiniz.

Arjantin Tango

“Tango, yıldızlara yolculuk etmenin en ucuz yolu… “dur denir.

Tango kendini tanımanın ve ifade etmenin en güzel yoludur. tango kelimelerin bittiği yerde tutkunun, aşkin, isyanın, hüznün, neşenin, iktidar kavgasının kısaca her türlü duygunun muzik ve pistle buluştuğu eşsiz bir iletişimdir. müziği son derece dokunaklıdır. her insanin biraz yaralı oldugu bu dünyada, vuruşlarıyla, insanın işini paralayan melodisiyle sizi kalbinizde biryerden yakalar ve hayal alemlerine sürükler.

Sirtaki

Ege’nin çakırkeyfi sizi Yunan danslarına çağırıyor. Bu dansı ister tek başınıza, isterseniz kol kola herkesle yapın. Ama eğlenceyi sakın kaçırmayın Sirtaki Yunan danslarına verdiğimiz genel isimdir. Sirtaki, Hasapiko, Zeybekiko bu sınıfta yapacağınız danslardır. Çalışmalar haftada bir gün ve bir buçuk saat olarak yapılır.

Halk Dansları

Tatillerimiz şöyle bir istanbuldan kaçıp memlekete gideriz… derken bir düğün olur ve halk oyunlarımızı danslarımızı düğüne katıldığımızda ne kadar özlediğimizi farkına varırız… işte bizde bu özleme biraz sevgi olmak için kurslarımızı açtık…

 

Mekan Bilgileri

Dansfit

Mecidiyeköy Mah. Cemal Sururi Sok. No: 9/b İzçınar Apt. (profilo avm yanı)
Şişli / İstanbul

Kategoriler

kurs eğitim dans kursu oryantal kursu tango kursu salsa kursu sirtaki kursu zumba kursu

İlgili Aramalar

şişli kurs fırsatları şişli eğitim fırsatları şişli dans kursu fırsatları şişli oryantal kursu fırsatları şişli tango kursu fırsatları şişli salsa kursu fırsatları şişli sirtaki kursu fırsatları şişli zumba kursu fırsatları şişli fırsatları
Copyright © 2020 Tüm hakları saklıdır.
Fırsat Bu Fırsat İnt. Hiz. Rek. Tur. Org. Paz. ve Tic. A.Ş.