Tohumgubre Kahvaltılık Fırsatları

Kahvaltı, günün ilk öğünü olduğu için oldukça önemlidir. Mükellef bir kahvaltı sofrası, önce göze; sonra da mideye hitap eder. Fırsatbufirsat.com'un gıda ürünleri kategorisi altında bulabileceğiniz kahvaltılık ürünlerle mükellef kahvaltı sofraları hazırlayabilirsiniz. Güne zinde bir başlangıç için aradığınız her türlü sağlıklı gıdayı bir arada bulabilirsiniz.

Kahvaltılık Tatlı Ürünler

Kahvaltılık tatlı ürünlerin başında çeşit çeşit meyve ve sebzeden; hatta sütten yapılmış reçeller gelir. Bunlardan bazıları; balkabağı, süt, frenk üzümü, nar, karadut, yaban mersini, çilek, havuç, mandalina ve hatta acı biberdir. Reçel kategorisi, oldukça geniş olup, burada yer alan ürünler organik ve ev yapımıdır. Hindistan cevizli badem ezmesi gibi mükemmel lezzetli ürünlerden hurma püresi gibi otantik ürünlere kadar oldukça fazla çeşitte kahvaltılık ürün bulunur. Otantik ve yöreselliği modern bir lezzetle buluşturan bitter çikolatalı hurma püresi ise denenmeye değer bir tattır. Fındık kreması, badem kreması ve fıstık kreması da bu lezzetli grubun diğer üyeleridir. Antep fıstıklı, kakaolu, sade tahin helvasından vanilyalı helvaya, kakaolu baklava dilim helvadan fıstıklı helvaya kadar pek çok çeşit helvanın bulunduğu kategori, helva severlere âdeta görsel bir lezzet şölenine davet etmektedir.

Gerçek bal bulmanın zor olduğu bir dönemde bal kategorisindeki organik ve hakiki ballar, herkesin ilgisini çekmektedir. Çam balı, yayla ve ova çiçek balı, organik polifloralı bal, kestane balı, bu kategorideki belli başlı bal çeşitleridir. Sadece lezzeti için değil; sağlık üzerindeki sayısız faydalı etkileri ile de çokça tercih edilen bal, kansere karşı doğal bir koruyucu niteliğindedir. Keçiboynuzu pekmezi, dut pekmezi ve üzüm pekmezi de pekmez kategorisi ürünleridir. Bal ve pekmezin yanında bu kategoride arı sütü poleni, elma sirkesi, propolis içerikli karışımlar, tahin, kudret narı, yabani karadut özü ve polen gibi sağlığa faydası olan ve alternatif tıpta da kullanılan bitkisel içerikli ürünler de mevcuttur.

Kahvaltılık Tuzlu Ürünler

Bu grupta kavurmadan sucuğa, salamdan sosise kadar her türlü şarküteri ürünü mevcuttur. Sofraların vazgeçilmezi kahvaltıların baş aktörü şarküteri ürünlerinin oldukça çeşitli bir şekilde yer aldığı bu kategori, şarküteri severlerin ihtiyacına en yüksek düzeyde cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Yüzde yüz sığır etinden üretilen ve içeriklerinde hiçbir kimyasal katkı maddesi bulunmayan şarküteri ürünleri, insan sağlığına dost ürünlerdir. Ev tipi siyah zeytinden sele zeytinine, yeşil kırma zeytinden badem dolgulu zeytine, limonlu yeşil zeytinden diyet yapanlar için üretilmiş olan az tuzlu zeytine kadar hemen hemen her çeşit zeytin de kahvaltılıklar arasında bulabileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır.

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz ürünü peynir ise hem lezzeti hem de kalsiyum deposu olması nedeniyle yaygın olarak kullanılır. Peynir grubunda beyaz peynir, kaşar, örgü peynir, dil peynir ve çeçil peynir gibi peynir çeşitleri bulunur. Ayrıca, hayvansal hiçbir gıda tüketmeyen veganlar için özel rokfor peyniri de mevcuttur. Bitkisel proteinler içermez. Vegan rokfor peyniri kesinlikle hayvansal proteini, hindistan cevizi yağı, bitkisel aroma ve tuz içerir. Bu peynirin krem olarak sürülebilir özellikte olanı, biberli ve cevizli olanı da mevcuttur.

Kahvaltılık Gevrek ve Müsli

Mısır gevreği ve müsli, özellikle sporcuların, formda kalmak isteyenlerin ya da uzun kahvaltı sofralarında harcayacak vakti olmayan çalışan insanların kurtarıcı kahvaltı ürünleridir. Kahvaltılık gevrek ve müsliler kategorisinde dikkati çeken ürünler, glutensiz ürünlerdir. Gluten; buğday, çavdar, yulaf gibi ürünlerde bulunan bir çeşit protein olmasına rağmen bazı kişilerin glutene alerjisi olması nedeniyle tüketmekten kaçındığı bir üründür. Çölyak hastalarının da glutensiz ürünlerle beslenmesi gerektiği için bu ürünler, kendilerinin kurtarıcı ürünleri olarak kategorize edilebilir. Glutensiz ürünler arasında kahvaltılık gevrekler ve müsliler dışında sağlıklı ara öğünlerde tüketilebilecek pratik atıştırmalık ürünler de vardır. Bunlar; yulaflı, kuru üzümlü, fındıklı, bademli, chia ve kinoalı sağlıklı ürünlerdir. Ayrıca, sade yulaf ezmesinin de bulunduğu bu kategori, özellikle sağlıklı atıştırmalık tüketimine önem veren sporcuların ilgisini çeker.

Kapat
devamı...