'Fareler ve İnsanlar' Tiyatro Oyunu Bileti

60.00 TL 40.00 TL

Bu işletmenin fırsatlarını 384 kişi satın aldı!

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (52806) vermeyi unutmayınız.

Seçenekler

Detaylar

John Steinbeck tarafından edebiyata kazandırılmış başyapıt şimdi sahnede!

Bu muhteşem eseri bir kez de sahnede izlemek için yerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin.

İyi seyirler dileriz...

Fareler ve İnsanlar

İçerik

“Bir gün parayı denkleştirip küçük bir ev satın alacağız… (George – Fareler ve İnsanlar)”

“En iyi planları farelerin ve insanların sıkça ters gider.” (Robert Burns)

 

Fareler ve İnsanlar, (Of Mice and Men), Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar John Steinbeck tarafından yazılmış bir novella (uzun hikâye)dır . İlk defa 1937 yılında yayınlanan eser, iki gezgin çiftlik işçisi olan George Milton ve Lennie Small'un Büyük Bunalım sırasında Kaliforniya'da yaşadıkları trajik olayları anlatır.

 

Roman-oyun türünün bir denemesi olarak yazılan eser, birçok defa sahnelendi. İlk prodüksiyonun yapımcısı Sam H. Harris, yönetmeni ise George S. Kaufman'dı. Oyunun ilk gösterimi, [[23 Kasım1937'de Broadway'deki Music Box Theatre'da yapıldı.

Dionysos Tiyatro, bu kez de Anton Çehov ödüllü Erdem Topuz çevirisi ve yönetimiyle 2019-2020 sezonuna “Fareler ve İnsanlar” ile perde diyor.

Sinopsis

Zeki ve kinik bir adam olan George Milton ile ismiyle tezat oluşturacak şekilde iri ve çok güçlü ama akli dengesi bozuk olan Lennie Small, Büyük Bunalım sırasında çiftlikten çiftliğe dolaşarak iş arayan göçmen toprak işçilerinden ikisidir.

 

Kaliforniya'daki Salinas Vadisi'nde, Soledad yakınlarında bir çiftlikte iş bulurlar ve para biriktirmek için çalışmaya başlarlar. Kendilerine ait bir parça toprak edinip oraya yerleşmeye dair ortak bir hayalleri vardır. Lennie bu hayali George'a defalarca anlattırır ve en çok da besleyip okşayabileceği yumuşak tavşanlarla ilgili kısmını sever.

 

George da Lennie'nin bu takıntısını, onu korumak için, başını belaya sokarsa tavşanlara bakmasına izin vermeyeceğini söyleyerek kullanır. İkili, daha önce çalışmakta oldukları Weed'deki çiftlikten, Lennie'nin yumuşak şeylere dokunma takıntısıyla bir genç kadının elbisesini okşamasının tecavüz girişimi olarak görülmesi sebebiyle kaçmışlardır.

 

Yeni çiftlikte, ikilinin hayali gerçek olmaya daha da yaklaşır. Yaşlı ve bir elini çiftlikte kaybetmiş bir işçi olan Candy, ikiliyle parasını birleştirmeyi ve böylece ay sonunda hayallerindeki çiftliği satın almayı önerir. Ancak bu hayal, çiftlik sahibinin oğlu olan Curley'nin genç ve güzel karısı nedeni ile tehlikeye girecektir...

Kadro

Yöneten : Erdem Topuz

Reji Asistanı : Ceren Türkaslan, İpek Ela Can

Dekor Tasarım : Nazmi Karabacak

Kostüm Tasarım : Onur Uğurlu

Işık Tasarım : Erdem Çınar

 

George Milton : Erdem Topuz

Lennie Small : Işık Tolgay

Candy : Cüneyt Vural

Slim : Ercan Ertan

Curley : Çağatay Varol

Curley’in karısı : Hande Aras / Arzu Suriçi Kireççi

Crooks : Tuncay Tarhan

Carlson : Mehmet Tokat

Whit : Utku Çetin

Mekan Bilgileri

Yasemin Yalçın Tiyatrosu

Zeytinlik Mah. Yakut Sokak. No: 7 Eski 74 Sineması
Bakırköy / İstanbul

Profilo Kültür Merkezi, Profilo Avm

Gülbahar Mah. Cemal Sahir Cad. No:33 Mecidiyeköy
Şişli / İstanbul

Kategoriler

etkinlik tiyatro yetişkin tiyatrosu dram tiyatro oyunları avrupa yakası tiyatro hafta içi tiyatro

İlgili Aramalar

bakırköy etkinlik fırsatları bakırköy tiyatro fırsatları bakırköy yetişkin tiyatrosu fırsatları bakırköy dram tiyatro oyunları fırsatları bakırköy avrupa yakası tiyatro fırsatları bakırköy hafta içi tiyatro fırsatları bakırköy fırsatları şişli etkinlik fırsatları şişli tiyatro fırsatları şişli yetişkin tiyatrosu fırsatları şişli dram tiyatro oyunları fırsatları şişli avrupa yakası tiyatro fırsatları şişli hafta içi tiyatro fırsatları şişli fırsatları
Hemen Al! »
Copyright © 2020 Tüm hakları saklıdır.
Fırsat Bu Fırsat İnt. Hiz. Rek. Tur. Org. Paz. ve Tic. A.Ş.