Bu Fırsat Kaçtı

Stefan Zweig'ın Kült Eserinden Uyarlanan 'Satranç' Tiyatro Bileti

79.00 TL 55.00 TL

Bu işletmenin fırsatlarını 1934 kişi satın aldı!

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 09:00 - 18:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (781510) vermeyi unutmayınız.

Detaylar

1942 yılında, sürgün hayatı yaşadığı Brezilya'da hayatına son veren Avusturyalı yazar Stefan Zweig'ın kaleme aldığı son eseri 'Satranç' tiyatro seyircisiyle buluşuyor!

 

Dönemine ışık tutan, sarsıcı ve bir o kadar da hayran bırakan bir hikayenin parçası olacak, sizde yaratacağı etkiyi uzun süre unutamayacağınız bir tiyatro oyunu deneyimleyeceksiniz...

 

Zweig'in dünya klasikleri arasına giren, ve herkesi etkisine alan bu muhteşem eserini sahnede kaçırmamak için acele edin ve uygun fiyatlı tiyatro biletinizi tükenmeden alın!


İyi seyirler...

Satranç

İpek Taşdan'ın yönettiği Satranç oyunu, izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

1942 yılında sürgün hayatı yaşadığı Brezilya'da hayatına son veren Avusturyalı yazar Stefan Zweig'ın kaleme aldığı son eseri Satranç, Duende Tiyatro tarafından çağdaş bir yorumla sahneye uyarlanıyor.

 

Oyun, İkinci Dünya Savaşı'nda bir otel odasına hapsedilen Dr. B. karakterinin iç dünyasını, metnin yanı sıra hareketle de araştırıyor.


Zweig'ın, faşizmi hem iki insan özelinde hem de milyonlarca insanı yıkıma sürükleyen toplumsal düzeyde ele aldığı eser, bu iki bağlam arasındaki yakınlığı sorguluyor.

 

“Şimdi büyük bir olasılıkla size toplama kamplarını, orada hedef olduğum aşağılamaları, çektiğim işkenceleri anlatacağımı sanıyorsunuz. Hayır, böyle bir şey olmadı.”

 

New York'tan Buenos Aires'e gitmekte olan bir gemi...
Bir dünya satranç şampiyonu...
Şampiyonu merak eden bir hikaye anlatıcısı...
Hırslı bir iş adamı Dr. B. ve sahnede tek bir oyuncu...

Eser: Stefan Zweig
Çeviren: Ahmet Cemal
Yöneten ve Oynayan: İpek Taşdan
Hareket Yönetimi: Beliz Demircioğlu
Müzik Direktörü: Alican Kargın
Yönetmen Asistanı: Melis Bektaş
Fotoğraf: Murat Dürüm

Kategoriler

etkinlik tiyatro yetişkin tiyatrosu dram tiyatro oyunları hafta sonu tiyatro
Copyright © 2010 - 2021 Tüm hakları saklıdır.
Fırsat Bu Fırsat İnt. Hiz. Rek. Tur. Org. Paz. ve Tic. A.Ş.

 
Fırsat Bu Fırsat
Daha iyi bir deneyim için
Uygulamada Aç
x