İstanbul At Binme Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
İlçe
Kategori
at binme x
Atlar hayvanlar aleminin en soylu üyeleri olarak görülür herkes tarafından. Bunun için haksız da sayılmazlar. Onların duruşlarında, yürüyüşlerinde, bakışlarında ve soluklarında bile bir duygu, bir asalet söz konusudur. Kalp atışlarını hissedersiniz. Etkiler insanı. Belkide tarihten gelen ve genlere işlemiş bir at sevgisi vardır herkeste. İnsanlar ile tarihten bu yana süre gelen iyi ilişkileri ve güzellikleri ile herkes için ayrı bir yeri vardır onların. At binme ve gezinti yapma insanı farklı bir duygu durumuna büründürür. Bunun yanı sıra insanları fiziksel ve psikolojik olarak da ileriye taşıyan at binme aktivitesi için bir çok seçenekle karşınızdayız...

Sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı at binme seçeneklerini tercih ettiğinizde, aynı zamanda doğaya da karışacak ve huzuru ikiye katlayacaksınız.

At binmenin faydaları nelerdir?
Binicilik sporu insan vücudu için bir çok fiziksel hareketi sağlamaktadır. Nefes kontrolü, denge kontrolü, kan dolaşımı sistemini iyileştirme gibi içsel fiziki iyileştirmeleri sağlar. 

Aynı zamanda kişinin duruşunu düzeltir çünkü binici, atın üzerinde olduğu süre içinde dik ve doğru bir şekilde oturmalı ve senkron sağlamalıdır. Bu sayede; biniciler aynı zamanda omurga, eklem ve bir çok kas hareketini de gerçekleştirdiği için yüksek eforlu bir spor da gerçekleştirmiş olur. 

Fiziksel faydaların yanı sıra at binmenin psikolojik ve mental anlamda da çok faydası vardır. 

Atla birlikte uyum içinde hareket ediyor olmanın verdiği büyük bir mutluluk vardır,  bu mutluluk sayesinde binici yüksek miktarda serotonin (mutluluk hormonu salgılar) endorphin ve adrenalin salgılar.

Binicisi ile uyum içinde olan bir at, binicisinin sözünden çıkmaz. Bu uyumu sağlayan biniciler, görece oldukça büyük cüsseli olan bir hayvanın zorlu sürüş esnasında kontrolünü elinde tutmaları sayesinde, gerçek hayatta da zorlu süreçlerde bu özgüvene sahip olmaktadırlar.

Böylesi stresli bir yaşamda, böylesi asil bir hayvanla gezinti yapmak ve doğaya karışmak ise en önemli etki olarak insanı yenileyerek, içinin huzurla dolmasını sağlar. Atlar ile iletişime girerek, insanların karışık dünyasından çıkıp, onların huzur dolu dünyasına dahil olmak için fazla vakit kaybetmeyin. 

Sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı at binme seçeneklerini gözden geçirirken, aynı zamanda bu sağlıklı gerçekleri de aklınızdan geçirin!

At binme sevdiklerinize ve size çok iyi gelecek!..
Kapat
devamı...