İstanbul Hamam Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
İlçe
Kategori
Türk kültürü denince akla gelen ilk seçeneklerden biri hamam değil mi? Hamam kültürü yüzyıllardır Türkler için yalnızca bir temizlenme yeri değil, aynı zamanda sağlık ve çeşitli aktivitelere de ev sahipliği yapan köklü bir gelenek. Hamamlar yapı itibari ile de tarihinin çok eski olduğunu gösteren, hatta dinlere göre şekillendirilmiş dokulara ev sahipliği yapar. Su ve temizlik insanlar için başlıca sağlık kaynağıdır. Hamamların sıcak ve buharlı atmosferi temizlenmenin yanı sıra vücuttaki toksinleri terle atmamızı sağlar, ardından beden kendini temizliğe bırakır. 

Şehirde hamam kültürü şimdilerde biraz gerilerde kalsa da Anadolu'da halen devam eden bir hamam geleneği var. Eskilerden beri hamam kadınların sosyalleşmesi açısından önemli bir alan olarak görüldüğünden günümüzde hala bu etkiyi görüyoruz. Örneği gelin hamamları gibi. Evlenmeden önce tam bir temizliğe kavuşmak hem de bu temizliği sevdikleri ile paylaşmak isteyenler için çeşitli gelin hamamı organizasyonları yapılmaya devam ediyor ve oldukça da ilgi görüyor. Eski zamanlarda erkek anneleri hamama kendilerine gelin seçmek için bile giderlermiş. Şimdi belki yalnızca gelin hamamında bu şansı elde ediyor olabilirler. 

Hamamın faydalarından bahsedecek olursak, cildi ve bedeni temizleme, toksinlerden arındırma, kan dolaşımını arttırma, gevşeme, stresi azaltma, kas ağrılarını hafifletme, astım ve alerji sıkıntılarında sıcağın akciğer nefes yolunu açması ile daha rahat nefes alma, soluk algınlığında daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur. 

Türkiye'nin başından ucuna her yerde birden çok hamam ile karşılaşmak mümkün. Her yerde aynı ilgiyi görmeyen hamam kültürü ise turistler için muhteşem bir deneyim halini aldı. Ülkemizi ziyaret eden turistler tarihi bu denli güzel yansıtan bir mimari içerisinde kültürümüzü tanımak adına hamamları bolca ziyaret ediyorlar. 

Yoğun ve monoton hayatın yorgunluklarından kurtulup, stresi bir kenara bırakmak, sağlık ve temizlikle buluşmak hepimizi arzu ettiği bir düş biliyoruz. Bu yüzden sizlere anlaştığımız Türk hamamları ile bu zevki indirimli fiyatlara deneyimlemeniz için kampanyalar sunuyoruz. Hatta belki öncesinde bir masaj ve spa keyfi deneyimlemek isterseniz diye otellerin hamamlarını da bir öneri olarak alabilirsiniz.

Bedeninizde yüreğiniz kadar temiz olsun, sıhhatler olsun! Kapat
devamı...