İstanbul Havuz Ve Plaj Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
İlçe
Kategori
Deniz, kum, güneş üçlüsü yazı tamamlayan unsurlar. Plaj şemsiyesi altında uzanmak, kitabınızı okumak, plaj elbiseleri ile dolaşmak, serinletici içecekler içmek herkesin yaza dair planı. Ancak her zaman bu plan böyle işlemeyebiliyor. Yazı olduğunuz şehirde geçirmek zorunda kalabiliyorsunuz ya da yaptığınız 1-2 haftalık tatil yeterli gelmeyebiliyor. Böyle olduğu zaman hafta sonu kaçamağı değerleniyor ve hemen kısa ama tazeleyici bir tatil arayışına giriyorsunuz. Günübirlik havuz kullanımları bu durumlarda altın değerine biniyor. Havuz İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan ve çalışan insanlar için eşsiz bir kaçış planı haline geliyor.
 
Havuz ve plaj İstanbul sıcağından bunalanların en çok tercih ettiği alternatif. Ne de olsa, şehirde bir hafta sonu için çanta hazırlarken içine plaj havlusu, plaj terliği, havuz bonesi, havuz gözlüğü gibi şeyler koymaktan daha güzel ne olabilir ki? Şehrin içindeki kaçış rotanızı belirleyip yola çıkmak, hafta içinin bütün stresini yok eden etkiye sahip.
 
Eğer havuzlu villa kiralayıp orada vakit geçirmek sizin için uygun değilse, havuz deniz plaj keyfi yapmak için tek gününüz varsa, ya da kaçamak yapabileceğiniz günleriniz birbirinin ardı ardına birleşmiyorsa, büyük tesislerin ve havuzların günübirlik tatil imkanları tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir. Hiç kimse sıcaktan bunalıp evde otururken, klimalı ortamlarda vakit geçirirken yazı sevdiğini söylemez. Yaz mevsiminin tadını çıkarmak için eşyalarınızı bir plaj çantası içinde taşımanız, o çantayı şezlongunuzun yanına bırakmanız, güneşin altında uzanmanız ve canınız istediğinde serin suya atlamanız gerekir. Bu şartlar sağlanmadığında kendinizi "Yaz mevsimini hiç sevmiyorum" derken bulmanız yüksek ihtimal. Oysa uçuş uçuş elbiselerin giyildiği, hafif hafif rüzgarın estiği, soğuk kahvelerin ve serin içeceklerin doya doya içildiği yaz mevsimi kim sevmez?
 
Havuza girerken sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Havuzlar akan su değil durağan sular olduğu için su sirkülasyonunun fazla olduğu yerleri tercih etmek önemli. Suyun temizlenip, yenileniyor olması bulaşabilme ihtimali olan hastalık ihtimalini düşürüyor. Açık yaranız varsa iyileşene kadar havuza girmemeniz önemli. Çünkü bu hem yaranızın iltihap oranını artırıyor hem de havuzu kullanan diğer kişiler için bir tehdit oluşturuyor. Havuz suyunu yutmamak da sağlığınız için oldukça önemli.  Havuz suyunu temizleyen bileşenler vücudunuza yerleşirse olumsuz durumları tetikleyebilir. Havuza dalmayı ve dipten yüzmeyi seviyorsanız bir bone ve gözlük kurtarıcınız olacaktır. Gözlerinizi rahatça açabilecek ve özellikle saçı uzun olanlar bone sayesinde saçları önüne gelme riski olmadan rahatça yüzebilecektir. Havuzdan ya da denizden çıkınca mayonuzun kuruması için iyice silinmeniz ve ıslaklığı yok etmenizde de sağlığınız açısından fayda var.
 
"Bütün bunlar şahane görünüyor, öyleyse hemen suya girmek istiyorum" diyorsanız, şehrinizdeki hafta içi ve hafta sonu girişli havuzları kontrol edebilir ve derhal yerinizi ayırtıp yazın tadına doyasıya varabilirsiniz.
Kapat
devamı...