İstanbul Akşam Yemeği Fırsatları

Filtrele
x
Filtrele
Anahtar Kelime
İlçe
Kategori
akşam yemeği x

Genellikle günün son öğünü olan akşam yemeği, çoğu kültürlerde aynı zamanda günün en önemli öğünü olarak da karşımıza çıkıyor. Sıklıkla tüm ailenin bir araya geldiği, çeşit çeşit yemeklerin yapıldığı, düzenli bir masanın kurulduğu önemli bir öğün olan akşam yemeği birçok özel gün için de tercih ediliyor. Günün ana yemeği kabul edilen öğün, kahvaltı ve öğle yemeğine oranla daha uzun sürüyor ve daha yüksek kalorili yemeklerden oluşuyor. Yüksek kalorili yemekler yerine protein ve besin değeri yüksek olan yemekleri tüketmek daha faydalı sayılıyor. Akşam yemeğinden sabah kahvaltısına kadar başka bir şey tüketmeyeceğiniz için bu öğünün doyurucu olması gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra akşam yemeği, dışarıda geçirilen öğünlerin de başında geliyor. Hem keyifli hem de lezzet dolu bir akşam geçirmek isteyenler özellikle akşam yemeği menüleri ile ağızlarını tatlandırıyor ve sevdikleriyle vakit geçiriyor. Siz de akşam yemeği fırsatlarını inceleyerek damak tadınıza uyan menüyü tercih edebilir ve bu zevki yaşayabilirsiniz.

Akşam yemeğinde ne yenir?

Dengeli beslenmenin en çok önem arz ettiği öğünlerin başında gelen akşam yemeğinde bir o kadar lezzetli yemekleri yerken diğer bir taraftan da sağlığınızı kontrol altında tutmanız gerekiyor. Bunun öneminin farkında olan akşam yemeği mekanları ise misafirleri için menülerinde bu özeni gösteriyor. Şehrin dört bir yanında yer alan birbirinden kaliteli restoranlarda uygun fiyatlara şahane tatlar deneyebilirsiniz. Üsküdar’da Kız Kulesi, Beşiktaş’ta Suada, Şişli’de Milano Gourmet, Kadıköy’de Beyaz Konak, Beyoğlu’nda Galata Secret Point akşam yemeği yiyebileceğiniz mekanlardan sadece birkaçı… Zengin et yemekleri, içecekleri ve tatlılarıyla hem karnınızı doyuracak hem de huzur dolu vakit geçireceksiniz. En ucuz fiyatlarla akşam yemeğinin tadına varırken de bütçenizi zorlamayacaksınız.

Akşam yemeği fiyatları ne kadar?

Akşam yemeğini nerede yiyeceğinizin yanı sıra yemekte seçeceğiniz menüler, düzenlenen aktiviteler de akşam yemeği fiyatları arasında değişkenliğe neden olabiliyor. En uygun fiyatlarla oluşturduğumuz akşam yemeği fırsat listemizi inceleyerek, seveceğiniz menülerle oluşturulmuş kampanyaları tercih edebilirsiniz. Uzun süre unutamayacağınız bir yemek için kendinize en uygun mekanı seçmekte geç kalmayın!

Harika Bir Akşam Yemeği için Nedenler

Günümüzün büyük bir çoğunluğunu çalışarak geçiriyoruz. Kendimize ayırdığımız vakitler giderek daha da azalıyor. Kariyer hedefleri, birbirinden ağır projeler ve mutlu etmeniz gereken sevdiklerimiz… Bunların hepsini bir arada yapabilmek tabi ki de imkansız. Birine yoğunlaşırken diğerini aksatmamak elde değil. Modern hayatın insan üzerinde en yıpratıcı etkisi de budur; ne kendinize, ne de sevdiklerinize zaman ayıramayacak kadar meşgulüz.  Bir mola vermek için hafta sonları çok önemli fırsatlar arasında yer alıyor. Ancak bu zamanları da hafta içinin yoğun mesaisinden bitkin çıkan vücudu evde zaman geçirerek dinlendirmeye bırakıyoruz. 

Doğru dinlenme için aktivite

Alışılagelmiş düzenin dışına çıkmamak yoğun stresi arttırıcı bir etki ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla hafta sonları için mükemmel bir aktivite planlamak gerekir. Sportif bir aktivite yapmak için enerjisi olmayanların hiç olmazsa bir akşam yemeği için bir yerleri tercih etmeleri isabetli bir karar olabilir. Böylece sevdiklerinize de zaman ayırmış olmanın verdiği duyguyla haftaya daha iyi başlayabilirsiniz. İstanbul’da birbirinden farklı restoranlar var. Kendiniz için en iyi olanını seçebilir ve birkaç saatinizi farklı ve değişik  bir atmosfer içerisinde geçirerek stres atabilirsiniz. 

Canlı müzik eşliğinde akşam yemeği

İstanbul’da birçok farklı mekan yer alıyor. Bu mekanların bazılarında canlı müzik eşliğinde akşam yemeği deneyimi yaşamak mümkündür. Yemek zamanına uygun bir müzik kültürü sayesinde hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Çeşitli gösterilerin yapıldığı restoranlarda da akşam yemeğini daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Doğayla iç içe bir yemek 

İstanbul’un doğa içerisindeki ilçelerinde yer alan restoranlar sayesinde yeşilin dinlendirici etkisi altında bir akşam yemeği yenilebilir. Üsküdar Çamlıca veya Üsküdar’ın rakipsiz boğaz manzarasının yer aldığı Fethi Paşa’da akşam yemeği tercih edebilirsiniz. Suada veya Su Kulesi’nde deniz manzaralı bir akşam yemeği de mükemmel seçenek olabilir. Hafta içinin yoğun iş akışı içerisinde kaybettiğiniz tüm duyguları geri kazanmak için sevgilinizle birlikte romantik bir akşam yemeğini Kadıköy Moda’da gerçekleştirebilirsiniz. 

Firsatbufirsat.com üzerinden İstanbul’un en gösterişli ve mükemmel mekanlarında akşam yemeği fırsatlarına yüzde 50’ye varan indirimlerle ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı lokasyonlar içerisinde kendinize en uygun olanı seçin ve hafta sonunda değişik bir şeyler yapmış olmanın heyecanını haftanın her günü hissedin! 

Kapat
devamı...